Cheops stavitelem
?
Předkládám simulační model stavby Velké pyramidy

A

Menu-volba témat

B8
Stavba minipyramidy

Miroslav Verner-Pyramidy: Komplex Stupňovité pyramidy odrážel v mnoha ohledech jiný svět, než byl ten z konce pravěku.


Velká pyramida prof. Davidovits
Stavba Minipyramidy
Když odborníci posuzují způsob stavby, tak se zajímají pouze o to, jak kvádry přepravit, ale nikoliv, jak je opracovat s kamennými nebo měděnými nástroji na požadovanou kvalitu povrchu, tvar kvádru a v neposlední řadě i velikost.
Kdybychom se podívali na stavbu minipyramidy z druhé strany, tak bychom zjistili, že se stavělo pouze z jedné strany pro kameru a z druhé strany byl přístup zakázán. viz. dole obrázek profesora Davidovitse, který byl přítomen:
Stavba mini Nova Podívejte se na horní snímek z oficiální kamery, pyramida se jeví jako dostavěna, na dolním snímku profesora Davidovitse, kterému se to podařilo zezadu je stavěna jen jedna polovina. Při příjezdu týmu kameramana a prof Davidovitse již byla stavba prakticky dokončena a teprve potom se pořizovaly záběry pro film. Před jejich příjezdem veškeré práce byly prováděny pomoci vysokozdvižných vozíků, nákladních automobilů a navijáků. Dobývání kamene na obrázku bylo filmováno až v závěru natáčení.
Nafilmované záběry byly uvedeny v egyptologických publikacích jako důkaz o schopnosti postavit ručně pyramidu.

Stavba mini Nova Stavbam inipreprava
Na snímcích vidíte jak probíhala těžba a přeprava. 3 kvádry váhy do 500 kg byly pro kameru přepravovány ručně a další na vysokozdvižných vozících bez přítomnosti kamery.

Stavba nářadí Na dalším snímku je ocelové nářadí, kterým se těžilo. Podívejte se na ten hrbolatý kvádr zleva i zprava a znamená to potřeba jeho opracování a to předvedeno nebylo. Na malém vzorku se o to pokoušel marně Dr. M.Lehner.----- Mojmír Štěrba -----